Prozkoumejte novou
TECHNOLOGIÍ
Opravy provádíme odborně na moderním rovnacím zařízení. Dokážeme opravit jakkoliv poškozené kolo. Opravíme vám kolo i na počkání (nutná předchozí domluva). V případě prasknutí kolo zavaříme a osoustružíme. Rýhy vyvaříme hliníkem. Více informací níže...
TECHNOLOGIE ROVNÁNÍ RÁVKŮ KOL
Opravy provádíme odborně na moderním rovnacím zařízení. Dokážeme opravit jakkoliv poškozené kolo.
V případě prasknutí kolo zavaříme a osoustružíme. Rýhy vyvaříme hliníkem.
Opravíme vám kolo i na počkání (nutná předchozí domluva).
Cena a doba opravy se odvíjí od míry poškození. Cenu opravy vám sdělíme před převzetím zakázky.
A jak se tedy orientovat komu svěříte rovnání disku?
Je několik způsobů se kterými se můžete setkat.
Rovnání ráfku paličkou a kladivem.
Rovnání disku a ráfku obráběním na soustruhu po předchozím před-rovnání paličkou.
Rovnání ráfku a disku na moderní hydraulické stolici.
Rovnat paličkou je možná rychlé pro menší ohnuté lemy, ale nikdy se nedocílí přesné kruhovitosti ráfku v dané toleranci…
Rovnáním na soustruhu je možná pro mnohé zdánlivě přesné a správné, ale i zde se může stát vážná chyba, se kterou se často setkáváme. Před-rovnané ráfky jsou obráběny na plochách kde se stýká pneumatika s ráfkem.
Dochází zde k nerovnoměrnému a někdy k nadměrnému úběru materiálu z disku. Zmenší se tím výrobně předepsané a otestované rozměry ráfku a častokrát se tímto naruší pevnost ráfku, který se stává velmi často zranitelným při znovu projetí sebemenších děr ve vozovce. Takové prohnuté či dokonce prasklé ráfky tak často končí na šrotu protože další taková oprava kolikrát již není možná.
Chci zasílat speciální nabídky
ODESLAT
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se spracováním osobních údajů v rámci zákona České republiky O ochraně osobních údajů a v rozsahu evropské směrnice GDPR.