PROČ ROVNAT RÁVKY?
Navigace webu → HomePagePROČ ROVNAT RÁVKY?
Ze zkušenosti víme, že správné vycentrování ráfku kol má významný podíl na samotné vyvážení kola.
Vyvážená kola s poškozeným ráfkem Vám mnoho radosti nepřinese, ale naopak.
Poškození vozidla…
Nevycentrovaná kola Vám mohou způsobit svými vibracemi poškození na zavěšení kola ( vytlučené čepy, zvětšené vůle v řízení, poškození tlumičů… což může mít za následek dopravní nehodu…
Poškození či zničení pneumatiky…
Při používání nevycentrovaného ráfku je pneumatika v místě poškození ráfku stále více a více opotřebovávána což se projeví nerovnoměrným opotřebením dezénu pneumatiky. Taková pneumatika pak mnohdy končí pro opotřebení jen malé části běhounu na šrotišti i když zbylá část je ještě velmi pěkná a nepoškozená.
Defekt či havárie…
Jestliže máte naražený ráfek v podobě tak zvaného “kopnutí / ohnutí lemu“ projetím nějaké díry na silnici, pak dochází kolem tohoto místa, při použití bezdušových pneumatik, často k pomalému úniku tlaku z pneumatiky. V některých situacích se může dokonce stát, že tento únik bude nečekaně rychlý a to třeba i s havarijními následky během rychlé jízdy.
Komfort a pohodlí…
Už se Vám někdy stalo, že při jízdě máte pocit, jako by se vše chvělo, kovové předměty o sebe cinkají, plasty a zrcátka vrzají, volant je roztřesený, a předměty ve vozidle poskakují i když jedete po nové a hladké silnici? První co Vás napadne je, že musíte zajet do pneuservisu a nechat si převážit všechna kola. To je správné, ale nechte si zkontrolovat i ráfky, zda-li je máte vycentrované. Přípustná hodnota podle norem je 1,2 mm pro radiální i axiální směr. Čím lépe vycentrované kolo tím menší vibrace při jízdě zaznamenáte a nebude již nic co by Vás při jízdě jakkoliv rozptylovalo v důsledku šišatých kol.
Chci zasílat speciální nabídky
ODESLAT
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se spracováním osobních údajů v rámci zákona České republiky O ochraně osobních údajů a v rozsahu evropské směrnice GDPR.